АМБУЛАТОРНИЙ ЕТАП КАРДІОЛОГІЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЯ ХВОРИХ ПІСЛЯ РЕВАСКУЛЯРИЗАЦІЇ КОРОНАРНИХ СУДИН, ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ

  • М.О. Овдій Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, м. Київ, Україна

Анотація

Мета роботи: оцінити стан проходження кардіологічної реабілітації на амбулаторного етапі хворих після хірургічного лікування ІХС.

Матеріали та методи: Проведено ретроспективний аналіз амбулаторних карток хворих після оперативного лікування ІХС, які проходили реабілітацію в районному реабілітаційному центрі м. Києва протягом 2011-2015 років.

Висновки: Основною проблемою амбулаторного етапу кардіологічної реабілітації є те, що лише менша половина хворих після хірургічного лікування ІХС приходить до відділення реабілітації. Необхідно залучати більше пацієнтів після хірургічного лікування ІХС до проходження кардіологічної реабілітації на всіх її етапах та налагоджувати взаємозв’язок з суміжними спеціалістами та кардіологами. Більшість хворих після хірургічного лікування ІХС мають надмірну масу тіла та ожиріння. На всіх етапах фізичної реабілітації потрібно в загальні програми кардіологічної реабілітації включати програми для корекції надмірної ваги та ожиріння, що сприятиме кращому реабілітаційному прогнозу та дозволить знизить ризики розвитку додаткових захворювань.

Опубліковано
2017-03-31
Як цитувати
Овдій , М. (2017). АМБУЛАТОРНИЙ ЕТАП КАРДІОЛОГІЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЯ ХВОРИХ ПІСЛЯ РЕВАСКУЛЯРИЗАЦІЇ КОРОНАРНИХ СУДИН, ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ. Український науково-медичний молодіжний журнал, (1(99), 44-46. вилучено із http://mmj.nmuofficial.com/index.php/journal/article/view/36