ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ РІЗНИХ ФОРМ ІНФЕКЦІЙ СЕЧОВИХ ШЛЯХІВ У ДІТЕЙ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ

  • А.А. Водяник Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця
  • Є.О. Гречуха Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця
  • Г.В. Гнилоскуренко Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця
  • І.О. Мітюряєва-Корнійко Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця
Ключові слова: Інфекція сечових шляхів, гострий пієлонефрит, рецидив інфекції

Анотація

Інфекції сечових шляхів (ІСШ) є однією з найрозповсюдженіших бактеріальних інфекцій та причин госпіталізації у дітей. Вірно встановлений діагноз та належне лікування здійснюється лікарями первинної ланки медичної допомоги, і , доволі часто, це є складним завданням, оскільки симптоми є неспецифічними.

Метою даної роботи було обрано визначення особливостей перебігу інфекцій сечових у дітей на сучасному етапі. У дослідженні взяли участь 86 пацієнтів, що проходили лікування у дитячих клінічних лікарнях № 6 та № 7 міста Києва з  приводу різних форм інфекцій сечових шляхів. У дослідженні аналізувалися дані отримані з анамнезу, об’єктивного обстеження та результатів проведених лабораторних та інструментальних досліджень.

Провідним синдромом у хворих з ІСШ був інтоксикаційний (27% - інфекції нижніх сечових шляхів, 44% - гострий пієлонефрит, 52% - рецидив хронічного пієлонефриту). При більшості випадків ГП та ХП спостерігався зсув лейкоцитарної формули вліво у 93% та 94% випадків відповідно. Найчастішими ультразвуковими показниками пієлонефриту були розширення ниркових мисок: 36% у пацієнтів з ГП, та 63% у пацієнтів з ХП, ущільнення серединного ехо-комплексу : 81% - ГП, 85% - ХП. Серед захворювань, що супроводжували інфекцію сечових найпоширенішою у групі ІНСШ було неутримання сечі (15%), анатомічні аномалії були виявлені у 8% хворих на хронічний пієлонефрит. На сучасному етапі часто виявляють випадки гострого пієлонефриту та рецидивів хронічного пієлонефриту з відсутність специфічних скарг у пацієнтів, а також невираженими запальними змінами у загальному аналізі крові та загальному аналізі сечі.

Опубліковано
2017-09-14
Як цитувати
Водяник , А., Гречуха , Є., Гнилоскуренко , Г., & Мітюряєва-Корнійко, І. (2017). ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ РІЗНИХ ФОРМ ІНФЕКЦІЙ СЕЧОВИХ ШЛЯХІВ У ДІТЕЙ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ. Український науково-медичний молодіжний журнал, (2(101), 10-13. вилучено із http://mmj.nmuofficial.com/index.php/journal/article/view/44