КОРЕЛЯЦІЙНІ ЗВ’ЯЗКИ ПОКАЗНИКІВ МІКРОЦИРКУЛЯТОРНОГО РУСЛА У ДІТЕЙ, ХВОРИХ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ 1ТИПУ

  • Т.А. Шевченко Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, кафедра педіатрії №4
  • Л.Ю. Корнійко Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, кафедра педіатрії №4
Ключові слова: цукровий діабет 1 типу, мікроциркуляторне русло, капіляроскопія

Анотація

Вивчення мікроциркуляції (МЦ) має велике значення для виявлення діабетичних ангіопатій. Капіляри першими реагують на дію різних патологічних чинників в організмі шляхом зміни функціонального стану і морфологічної перебудови, що веде до ранніх порушень метаболізму, а при тривалій дії чинників до стійких і часто єдиних ознак захворювання.

Метою нашої роботи є виявлення кореляційних зв’язків мікроциркуляторного русла у дітей хворих на цукровий діабет1 типу.

Матеріали та методи. Було обстежено 90 дітей, хворих на ЦД 1 типу віком 13,59±1,04 р., із тривалістю захворювання 4,68±3,49 р. Із них 47 хлопчика та 43 дівчат. Досліджували судини кон’юнктиви та нігтьового ложа.

Результат. Встановлені достовірні кореляційні зв’язки між показниками біомікроскопії кон’юнктиви ока та капіляроскопією нігтьового ложа свідчать про єдність мікроциркуляторного русла та зміни мікроциркуляції на всіх ланках кровообігу.

Опубліковано
2017-09-14
Як цитувати
Шевченко , Т., & Корнійко , Л. (2017). КОРЕЛЯЦІЙНІ ЗВ’ЯЗКИ ПОКАЗНИКІВ МІКРОЦИРКУЛЯТОРНОГО РУСЛА У ДІТЕЙ, ХВОРИХ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ 1ТИПУ. Український науково-медичний молодіжний журнал, (2(101), 37-40. вилучено із http://mmj.nmuofficial.com/index.php/journal/article/view/49