ПРЕПАРАТИ ГЕРМАНІЮ ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ В МЕДИЦИНІ

  • Іванна Сахандра Національний медичний університет імені А.А. Богомольця
Ключові слова: германій, мікроелемент, препарати германію

Анотація

Германій - мікроелемент, який, завдяки своїм властивостям підвищує ефективність імунної системи організму, бореться з онкозахворюваннями, зменшує больові відчуття. Він рівномірно розподілений в органах і тканинах організму, виводиться з нього переважно з сечею (90%). Германій не токсичний. При одноразовому введенні мікроелемента в організм ніяких симптомів не спостерігається. Для медичних цілей найбільш широко германій першими почали застосовувати в Японії. Випробування різних германійорганіческіх з'єднань в дослідах на тваринах і в клінічних випробуваннях на людях показали, що вони по-різному позитивно впливають на організм людини. Серед небагатьох рослин, здатних абсорбувати германій та його сполуки з грунту, лідером є женьшень (до 0,2%), широко застосований в тибетській медицині. Германій також містять в собі часник, камфора, алое, бобові, гриби, висівки, насіння, риба, молоко, томатний сік, які традиційно використовуються для профілактики і лікування різних захворювань людини. У рослинній сировині органічний германій знаходиться в формі полуоксід карбоксіетіла. В даний час синтезовані органічні сполуки германію - сесквіоксани з пірімідіновим фрагментом. Це з'єднання близьке за структурою до природного з'єднанню германію, що міститься в біомасі кореня женьшеню. Германій потрапило до рідкісних мікроелементів, присутній у багатьох харчових продуктах, але в мікроскопічних дозах. Рекомендована добова доза германію в органічній формі для дорослої здорової людини становить 8-10 мг. Територія нашої країни занадто велика і на 95% її території недолік германію становить від 80 до 90% від необхідної норми, тому виникло питання про створення германійсодержащіх препаратів.

Посилання

1. Викторов НА., Гуркова Н, Гусев А.И., Гар Т.К., Миронов В.Ф. «Синтезы германийорганических соединений на основе двуокиси германия. Гермоцины.» // Металлоорганическая химия, 2010, 715-716 с.
2. Ильюхин А.Б., Школьникова Л.М., Сейфулина И.И., Батало¬ва Т.П., Дятлова НМ. «Получение, структура и свойства соеди¬нения германия (IV) с нитрилотриуксусной кислотой Ge(Nta)(H2O)(OH)x2H2O» II Координационная Химия, 2011, 795- 800 с.
3. Лебр М., Мазероль П., Сатже Ж. «Органические соедине¬ния германия» // Москва: Мир, 2009, 124-136 с.
4. Флид О.Д., Гар Т.К., Вернадский А.А., Миронов В.Ф. «Соединения пентакоордини- рованного германия. I. Гермоци¬ны, гермоланы и гермокан» II ЖОХ, 2008, 2745-2750 с.
Як цитувати
Сахандра, І. (1). ПРЕПАРАТИ ГЕРМАНІЮ ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ В МЕДИЦИНІ. Український науково-медичний молодіжний журнал, 4(84), 83-86. вилучено із http://mmj.nmuofficial.com/index.php/journal/article/view/599