ІМУНОЛОГІЧНІ ЗМІНИ СПРИЧИНЕНІ ЧЕРЕПНО-МОЗКОВОЮ ТРАВМОЮ, ЩО ПРИЗВОДЯТЬ ДО ПОЯВИ ДЕПРЕСІЇ

  • В.О. Бедлінський Національний медичний університет імені О.О. Богомольця
Ключові слова: депресія, черепно-мозкова травма, імунна відповідь.

Анотація

Актуальність. Депресія являється однією із найбільш частих психічних патологій, що виникають у результаті черепно-мозкової травми. Частота посттравматичної депресії складає від 6% до 77%. Причина її виникнення достеменно не з’ясована, проте однією із провідних етіопатогенетичних ланок являються саме зміни імунологічної реактивності.

Мета. Аналіз основних механізмів впливу імунної системи, скомпрометованої черепно-мозковою травмою, на появу депресивної симптоматики. Пошук шляхів вирішення даної проблеми.

Матеріали та методи. Було проаналізовано публікації в таких бібліографічних базах даних, як Web of Science, Pubmed та Google Scholar за ключовими словами: депресія, органічний депресивний розлад, ЧМТ, імунна відповідь.

Результати. Сучасні підходи у лікуванні органічної депресії не можуть у повній мірі впливати на зазначену патогенетичну ланку. Це може ускладнювати результат терапії та спричинювати появу екзацербацій депресії чи відстрочених наслідків ЧМТ.

Опубліковано
2018-09-14
Як цитувати
Бедлінський , В. (2018). ІМУНОЛОГІЧНІ ЗМІНИ СПРИЧИНЕНІ ЧЕРЕПНО-МОЗКОВОЮ ТРАВМОЮ, ЩО ПРИЗВОДЯТЬ ДО ПОЯВИ ДЕПРЕСІЇ. Український науково-медичний молодіжний журнал, (2(106), 4-8. https://doi.org/10.32345/USMYJ.2(106)().2018.4-8